Islas Canarias - krajobraz

Fuerteventura i Lanzarote

to kameralne i niesamowicie urokliwe wyspy archipelagu Wysp Kanaryjskich. Mimo bliskiego sąsiedztwa Fuerteventura i Lanzarote zaskakują odmiennością architektoniczną i krajobrazową, co zapewnia inwestorom liczne możliwości inwestycyjne począwszy od apartamentów w nadmorskich kurortach przez „kanaryjskie” domy położone w głębi wyspy aż po współczesne wille z basenami usytuowane w prestiżowych rejonach obu wysp.

Dlaczego nieruchomości na Fuerteventura i Lanzarote są w naszej ofercie?

Te dwie wyspy znamy tak dobrze jak Warszawę! Zarówno pod kątem mieszkaniowym, sportowym jak również inwestycyjnym! Jak wyglądają poza turystycznymi ścieżkami – sprawdźcie na @workejszyn

Co warto wiedzieć o Ferteventurze?

Słońce, wiatr, kilometry plaż z białym i turkusowymi wodami, wulkany (od wielu tysięcy lat nieczynne), księżycowy krajobraz, tak możemy jednym zdaniem opisać Furteventurę. Kluczowe argumenty to przyjemny klimat wiecznej ciepłej wiosny, długie dni, słońce przez 335 dni w roku, warunki wiatrowe, niesamowite plaże i fale. Klienci, którzy zakochali się w tej wyspie doceniają ją to, że nie przypomina zatłoczonych ośrodków turystycznych. Wielu ceni ją za możliwość uprawiania surfingu, windsurfingu i kitesurfingu oraz bezpieczne i górzyste trasy dla wyzwań rowerowych. Blisko 150 km plaż dostarcza sporych problemów dotyczących wyboru. Tym bardziej, że obok plaż otoczonych piaszczystymi wydmami z łatwym dostępem do oceanu dla rodzin z dziećmi, polecamy też miejsca trudniej dostępne, wymagające spaceru i bezludne, gdzie często można wykąpać się w naturalnych basenach o krystalicznej wodzie.

Część z naszych klientów jest uzależniona (podobnie jak my) od najlepszych w Europie serów kozich. Tym samym „Queso majorero” coraz częściej gości na warszawskich stołach. Wielokrotnie uznawany za jeden z najlepszych serów na świecie i jest coraz bardziej doceniany przez smakoszy i kucharzy.

Co warto wiedzieć o Lanzarote?

Wulkany, wulkany, czarna lawa kontrastująca z białymi domami oraz niesamowite winnice, w których winorośl rośnie na tufie wulkanicznym, tak możemy jednym zdaniem opisać Lanzarote.
Kluczowe argumenty to przepiękny krajobraz miast i miasteczek, które idealne wkomponowują się w ten wulkaniczny krajobraz. Zawdzięczamy go sile oddziaływania Cesara Manrique, artysty, który wiedział jak przekazać rodakom szacunek do ich wyspy.
Podobnie jak w przypadku Fuerteventury nasi klienci cenią Lanzarote za możliwość uprawiania surfingu oraz bezpieczne trasy dla wyzwań rowerowych. Wiele z plaż jest czarnych. Często krajobraz przypomina powierzchnię Marsa. Można tu spotkać lasy palmowe oraz kaktusy o niespotykanych kształtach. Część z naszych klientów jest pod nieustającym wrażeniem (podobnie jak my) jednych z najlepszych w Europie win produkowanych tradycyjną metodą budowy kamiennych murów, które chronią winorośl przed wiatrem.
Architektura i sztuka to kolejny ważny argument. Spuścizna Cesara Manrique pozwala mówić o Lanzarote jako o Paryżu Wysp Kanaryjskich. Naszym zdaniem to trafne określenie, które oddaje niesamowitą architekturę wkomponowaną w to co podczas erupcji wulkanów stworzyła natura.

Formalności

Obywatele Unii Europejskiej mogą stawać się pełnoprawnymi właścicielami nieruchomości na Wyspach Kanaryskich bez dodatkowych pozwoleń. Ponieważ formalności związanych z nabyciem nieruchomości jest więcej niż w Polsce, to warto mieć na miejscu swojego opiekuna, znającego kolejność czynności jakie należy podjąć. W dużym skrócie etapy prezentują się następująco:

  • uzyskanie numeru identyfikacyjnego cudzoziemca Número de Identificación Extranjeros w skrócie N.I.E.
    O numer N.I.E. można zawnioskować w Polsce w Ambasadzie Hiszpanii lub na miejscu na terenie Hiszpanii w lokalnej placówki policyjnej (Policía Nacional). Niezbędne jest wypełnienie formularza EX-15 oraz wniesienie opłaty (formularz Modelo 790, kwota 9,84 euro)
  • otwarcie konta bankowego w Hiszpanii: trzy obecnie najpopularniejsze banki to Banco BBVA, CaixaBank i Banco Santander. Do otwarcia konta niezbędny jest numer N.I.E.
  • zawarcie umowy sprzedaży w formie notarialnej – tu dwie istotne różnice w stosunku do polskich warunków zawierania umów sprzedaży nieruchomości: otóż w Hiszpanii często praktykuje się wygodną dla obu stron transakcji instytucję czeku bankowego a druga różnica brak formalnego wymogu uczestnictwa tłumacza przysięgłego. Z ciekawostek odpis zawartego aktu notarialnego nie jest dostępny od razu po zawarciu umowy a najczęściej w terminie około tygodnia po podpisaniu umowy sprzedaży.
  • wizyta w Agencia Tributaria Canaria (Urząd Skarbowy) w celu złożenia deklaracji podatkowej związanej z nabyciem nieruchomości na terenie Hiszpanii.
  • wizyta w Registro de la Propiedad w celu dokonania wpisu do księgi wieczystej nabytej nieruchomości.
  • cesja umów o dostawę energii elektrycznej (Endesa) i wody (CAAF).
  • ubezpieczenie nieruchomości – nawiasem komentarza koszty ubezpieczenia nieruchomości w Hiszpanii są relatywnie znacznie wyższe niż w Polsce.

Zapewniamy sprawne przeprocesowanie nabycia nieruchomości. Nasi przyszli klienci otrzymają pełne i bezpośrednio przez nas świadczone wparcie na każdym etapie transakcji. Zainteresowanych dalszymi krokami jak np. uzyskanie statusu rezydenta wysp kanaryjskich również możemy wesprzeć w dalszych procedurach.
Naszym celem jest to, żeby proces takim jak zakup domu w innym kraju, stał się doświadczeniem przyjemnym i dobrze zorganizowanym a sama nieruchomość spełniania oczekiwania inwestorów dotyczących jej przeznaczenia!